Oma eluea nautimine

Dr Frank Laubach oli täiskasvanutele kirjaoskuse õpetamise pioneer. Tema kui organisaatori, vahendaja ja õpetaja pingutuste läbi said miljonid vaesed ja kodanikuõigustest ilmajäetud inimesed üle kogu maailma oma elu kirjaoskuse omandamise läbi parandada. 1930. aastatel oli ta ka nt. misjonär Filipiinidel. 1964. aastal kirjutas ta aga ühe humoorika pala “Elu algab kaheksakümneaastaselt”. (uuesti trükitud kogumikus “The Best of Ann Landers“).

Mul on teile hea uudis. Esimesed 80 aastat on kõige raskemad. Järgmised 80 on üksteisele järgnevate sünnipäevapidude rodu. Kui olete saanud 80, siis tahab igaüks kanda teie pagasit ja aidata trepist üles. Kui te unustate oma nime – või ükskõik kelle nime – või kokkulepitud kohtumise, või oma telefoninumbri, või lubate olla korraga kolmes kohas, või kui te ei mäleta oma lastelaste arvu, siis pruugib teil vaid selgituseks öelda, et te olete 80.

80 olla on palju parem kui olla 70. Seitsmekümneselt saavad inimesed teie peale iga asja pärast vihaseks. Kaheksakümneselt on teil absoluutne vabandus kõigeks, mis te ka ei teeks. Kui käitute rumalasti, siis on see teie teine lapsepõlv. Kõik otsivad ajupehmenemise sümptomeid. Seitsekümmend ei paku mingit lõbu. Selles vanuses oodatakse teilt, et te tõmbute tagasi oma majja ja kurdate artriiti ja palute, et inimesed jätaks oma nina alla pomisemise, kuna te ei saa neist aru. (Tegelikult on teie kuulmisest u 50% läinud).

Kui peate vastu kaheksakümneni, siis on kõik üllatunud, et te olete veel elus. Teid koheldakse lugupidamisega lihtsalt sellepärast, et olete nii kaua elanud. Õigupoolest paistab kõiki üllatavat, et suudate veel käia ja arukat juttu ajada. Niisiis, sõbrad, katsuge 80 täis saada. See on parim aeg elus. Teile antakse kõik andeks. Kui minu käest küsite, siis ma ütlen: kaheksakümneselt elu alles algab!

Katkend raamatust “Sünnipäeva õnnesoovid“, mille on koostanud Edward Hoffman.

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s