Limpa ja mereröövlid

/ . . . / Just nimelt vihane, mitte hirmunud või kurb. Nii tobe lugu – ta on vangis mingisuguste voodiriiete käes! Kui alandav! Padi, tekk ja lina olid ta otse voodist ära röövinud ja tema ei suutnud neile mitte kuidagi vastu hakata. Ta ei saanud tegelikult isegi liigutada, kuna oli lina ja teki vahele litsutud nagu kotlet hamburgeri sisse. Nii see hamburger vihises mingil imelikul moel otse õhus, maad puutumata, nagu mõni purilennuk.

Kuhu nad teel olid, seda Limmo ei teadnud. Ta oli sügavalt maganud, kui tundis, et tema ümber toimub mingi pusserdamine. Padi libises pea alt ära ja kukkus põrandale, tekk oli aga nii tugevasti ümber jalgade mähkunud, et tal hakkas ebamugav. Limmo siputas jalgadega, ise endiselt poolunes. Aga tekki maha raputada tal ei õnnestunud, see liibus aina rohkem keha ligi. Altpoolt aga roomas lähemale lina, keerdudes ta käte ümber. / . . . /

Limmo mõtles samal ajal, kas ei oleks tark tegu padjale aeruga vastu pead virutada, seejärel titevoodist välja hüpata ja kaldale kahlata. Silma järgi otsustades ulatus vesi siin talle vaevalt kõhuni. Polnud erilist tahtmist kolme lolliga mereröövleid mängida ja lasta ennast veel pealegi sõimata ja kamandada kah.   . . .

Katkend raamatust “Limpa ja mereröövlid”, mille on kirja pannud rohkelt tunnustatud kirjanik  Andrus Kivirähk.

Raamatu põhjal on valminud ka erinevaid lavastusi: Ugala teatris etendus lastele “Limpa ja mereröövlid”, Andres Dvinjaninov on lavastanud muusikaga kontsert-etenduse “Limpa”.

Välja on antud ka plaat “Limpa laulud”, kuhu on kokku kogutud lavastuse laulud.

Muusikalisest kogupereseiklusest räägivad lähemalt helilooja Tauno Aints ja lavastaja Andres Dvinjaninov ühes Vikerraadio saates, mida on võimalik kuulata siit.

Katkendit muusikalisest etendusest on võimalik kuulata siit, “Unemati laul” ja “Limonaadi laul”, “Mereröövli laul”.

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s