Tänavalapsed

/ . . . / Kuid ehteid oli kuuse peal liiga vähe ja poisid otsustasid, et teevad neid ise juurde. Kõik paberiribad, mis vähegi värvilised olid, kulusid ära. Ema tegi sel ajal köögis süüa. Kui ta poisse sööma hõikas, tormasid nad esimese kutse peale kohale. Ema oli teinud makarone, mis oli Martini lemmiksöök. Mattiase meelest olid kõik toidud head.

Kui kõht oli täis, mõtles Mattias: “Praegu on jälle kodus hea olla. Ema teeb süüa ja koristab ega karju meie peale. Ei tea, mida see tähendab!” / . . . /

Paar päeva olid poisid kodus, kuid ema jõi end iga päev purju ega teinud enam süüagi. Ka onu Paul oli politseist jälle lahti lastud ja elas nende pool.

Kui tühi kõht Mattiast juba väga kiusama hakkas, ütles ta vennale: “Martin, lähme parem kerjama, ma tahan süüa.” Martin oli kohe nõus, sest tulemas oli vana-aastaõhtu. “Pane endale kõvasti riideid selga, meil tuleb vist pikemalt olla,” käsutas ta Mattiast. “Katsume raha saada, siis võib igasuguseid pauke osta. Vana-aastaõhtul teeme tulevärki. Aga kõigepelt otsime, kus me öösel olla saame.”

Mattias oli valmis ükskõik mil moel raha teenima ning ta alustas kerjamist. Kohe esimese palumise peale õnnestus tal ilus krõbisev rahatäht saada. Martin vaatas seda ja ütles, et see on ju kümnekas. Õige pea lugesid poisid kroonid kokku ja läksid hamburgerit sööma. Kõht täis . . .

Karkend  raamatust “Tänavalapsed”, mille autoriks on Tea Kask.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s